fbpx

Aplikacja android i ios

Aplikacja Android i iOS

Android wciąż jest najpopularniejszym systemem operacyjnym – zarówno na smartfonach, jak i tabletach. Zainstalowany jest on aż na 80% wszystkich urządzeń mobilnych, dlatego aplikacje na Android mają wielką przyszłość! Jeśli są odpowiednio przygotowane. działają szybciej od stron internetowych oraz umożliwiają lepszą komunikację z klientem. Posiadają intuicyjny interfejs, a do tego pięknie prezentują oraz usługi, niezależnie od tego, czy jest strona sklepu sportowego, firmy coachingowej czy też urokliwej kawiarni.

System iOS to – innymi słowy – system mobilny, w który wyposażony jest każdy iPhone oraz iPad. Cieszy się on dużą popularnością oraz ma stałe grono swoich zwolenników. Przystosowane do niego aplikacje powinny posiadaćnowoczesny interfejs graficzny oraz bazować na wytycznych platformy iOS. Stworzone przez nas aplikacje na iOS działają szybko, a do tego usprawniają kontakt użytkowników  z firmą. Dzięki temu, że do skorzystania z nich nie trzeba nawet włączać wyszukiwarki, przyspieszają proces zakupowy. Aplikacje na iOS mogą pozostać na smartfonie tak długo, aż użytkownik sam ich nie usunie.

Budowa aplikacji na iOS lub Android dla stron

Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemami iOS lub Android zwykle przywiązani są do software’u, do którego przywykli i rywalizują ze sobą niczym kibice dwóch różnych klubów sportowych. Obydwa środowiska charakteryzują się zaletami oraz wadami. System dedykowany urządzeniom marki Apple jest skrojony na miarę iPhone’ów i iPadów, dopasowany do technicznych możliwości, a do tego wsparcie systemowe iOSa na każde urządzenie trwa aż 5 lat. Oznacza to, że nowy model można poddać 5 aktualizacjom wersji systemu operacyjnego. Wsparcie systemowe Androida trwa krócej, jednak system jest kompatybilny ze smartfonami i tabletami praktycznie każdej marki poza Apple. Podczas budowy aplikacji na telefony warto zdecydować się na obie opcje, aby dotrzeć z ofertą sklepu do jak największej liczby potencjalnych klientów.